Muzyka w sklepie

BRAKUJE MUZYKI W SKLEPIE?


Wybierz interesujący Ciebie pakiet:Muzyka

TYLKO MUZYKA

Podstawowy pakiet dla tych, którym zależy na pozbyciu się ciszy i zapewnieniu właściwego klimatu muzycznego w sklepie.

Muzyka Video

MUZYKA + REKLAMA

Najczęściej wybierany przez świadomych handlowców zapewniający właściwie dobraną muzykę oraz wparcie sprzedaży (emisja reklam i komunikatów).

Muzyka Reklama Video

MUZYKA+REKLAMA+VIDEO

Pakiet dla najbardziej wymagających – zapewniający właściwy klimat muzyczny oraz intensywne wsparcie sprzedaży poprzez emisję reklam radiowych i przekazu video.Czym jest audiomarketing?


Audiomarketing to sposób wpływania na zachowania konsumenckie, bezpośrednio w miejscu sprzedaży, przy użyciu formatowanych programów muzycznych. Jedną z jego form jest odtwarzanie muzyki w sklepie. Brzmi to może nazbyt banalnie, jednak w praktyce ma bardzo duże znaczenie w procesie zakupowym. Odpowiednio dobrana muzyka wspomaga opracowaną strategię marketingu sensorycznego, a więc takiego, który oddziałuje na klientów poprzez zmysły, w tym również słuch.


Badania pokazują, że konsumenci z przyjemnością przebywają w sklepach, gdzie odtwarzana jest muzyka. Tym chętniej w nich zostają, im bardziej odpowiadają im grane utwory. Naszym celem jest zatem zapewnienie jak najlepszej bazy muzycznej, która zachęci Twoich klientów do zakupów. Vigor Multimedia jest firmą oferującą usługi audiomarketingu w galeriach handlowych, sieciach oraz w pojedynczych sklepach. Co ważne, jest to muzyka bez ZAiKS, a więc bez dodatkowych opłat za prawa autorskie i pokrewne. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?


Muzyka do sklepu - jak właściwie ją dobrać?


Czytaj więcej

Muzyka odtwarzana w sklepie nie może być przypadkowa. Wyobraźmy sobie sytuację, w której klient udaje się do sklepu z asortymentem streetwear. Muzyka klasyczna z pewnością nie zachęci go do zakupów i nie wprawi w dobry nastrój. Potrzebne będą utwory bardziej energetyczne, powiązane z kulturą i modą uliczną. Tematyka muzyki do sklepu jest więc niezwykle ważna i odgrywa kluczową rolę. Oprawa muzyczna zawsze musi zostać dopasowana do stylu oraz charakteru wnętrza, a w tym przypadku sklepu. Gwarantuje to spójność wizerunku, który dla wielu klientów jest równie ważny, co oferowane produkty. Zastanowić należy się także nad grupą docelową, do której kierowana jest oferta. Nieco inny typ muzyki będzie odtwarzany w sklepach z zabawkami, a inny w sklepach sportowych.


Muzyka dla sklepów i jej zalety


Czy odtwarzanie muzyki w sklepie może przynieść faktyczne korzyści? Oczywiście, że tak! Klienci najchętniej przebywają w pomieszczeniach, gdzie po prostu czują się dobrze. Jeżeli playlista zostanie dobrze dobrana do charakteru sklepu, pomoże stworzyć miłą i przyjazną atmosferę. Zakupy często stanowią dla wielu osób sposób na spędzenie popołudnia lub weekendu, czyli pewną formę aktywnego odpoczynku. Właśnie z tego powodu muzyka w galerii może działać kojąco i relaksująco na zmysły klientów. To jednak nie wszystko, jej zadaniem jest również zwiększenie poczucia komfortu oraz zbudowanie przywiązania do marki. Oznacza to więc, że klienci będą chętniej wracać do danego sklepu i korzystać z jego usług. Można więc śmiało powiedzieć, że odtwarzana muzyka wpływa na ich aktywność zakupową, a tym samym na wzrost sprzedaży. Wydłuża również czas pobytu w sklepie.


Muzyka bez opłat Zaiks - pakiety


Proponujemy trzy rodzaje pakietów. Pierwszy z nich ogranicza się wyłącznie do muzyki i przeznaczony jest głównie dla osób, którym zależy na stworzeniu specyficznej, wyjątkowej atmosfery. Drugi z nich stanowi połączenie pakietu muzycznego i reklamy. Decydują się na niego przede wszystkim handlowcy poszukujący skutecznego wsparcia sprzedaży. Dzięki temu w nienachalny sposób mogą zachęcić klientów do skorzystania z ciekawych ofert i promocji. Na trzeci pakiet składa się z kolei zarówno muzyka, reklama, jak i video. Skupia się zatem nie tylko na zapewnieniu odpowiedniej atmosfery, ale także na emisji reklam radiowych oraz wizualnych. Wybierając muzykę bez Zaiksu, warto przeanalizować dostępne możliwości. Może się okazać, że oprócz tła muzycznego przyda się również kontent reklamowy.


Emitowanie programu z klasycznego radio odbiornika w sklepie - czy to dobry pomysł ?


Wielu handlowców zastanawia się po prostu nad włączeniem radia w sklepie. Niekoniecznie będzie to dobry pomył. Dlaczego? Rozgłośnie radiowe często odtwarzają przekazy reklamowe, które klientom nie kojarzą się dobrze lub są konkurencyjne w stosunku do produktów oferowanych w sklepie. Dodatkowo – program nasycony jest zbyt dużą ilością przekazu słownego i przygnębiających i mało optymistycznych „news'ów”. Na co dzień i tak są nimi otaczani w niemal każdym miejscu. Wybierając muzykę w galerii, warto skorzystać z usług firmy Vigor Multimedia. Przejrzyj naszą ofertę i zobacz, co możemy CiTop
Muzyka bez zaiks na facebook